2015 Genel Seçimleri Sandık Seçmen Listeleri Hakkında Duyuru

Bükreş Büyükelçiliği 27.02.2015

Bilindiği üzere, ülkemizde bu yıl yapılacak Milletvekilliği genel seçimlerinde yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız da bulundukları ülkelerde kurulacak sandıklarda oy kullanabileceklerdir.

Romanya’da ikamet eden vatandaşlarımız daCaleaDorobantilornr. 72sector1Bucureştiadresinde bulunan Büyükelçiliğimiz kançılarya binası ileBulevardulFerdinandnr. 82Constantaadresinde bulunan Köstence Başkonsolosluğumuz kançılaryasında oy verebileceklerdir.

Romanya’da oy kullanma tarihleri Yüksek Seçim Kurulu tarafından 28 Mayıs – 31 Mayıs 2015 olarak tespit edilmiştir. Oy verme işlemi bu tarihler arasında her gün saat10:00’dabaşlayacak ve 19:00’da sona erecektir.

Vatandaşlarımızın Milletvekilliği genel seçimlerinde oy kullanabilmeleri için öncelikle Bükreş Büyükelçiliğimiz veya Köstence Başkonsolosluğumuz sandık seçmen listelerinde kayıtlı olmalarının şart olduğunu bu vesileyle bir kere daha hatırlatmakta fayda görülmektedir.

Romanya’da ikamet eden seçmenlerimiz sandık seçmen listelerinde kayıtlı olup olmadıklarınıYüksek Seçim Kurulu’nun aşağıdaki internet adresini ziyaret ederek öğrenebilirler:

https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp

Listede ismi bulunmayan ve seçimlerde oy kullanmak isteyen vatandaşlarımızın en geç 27 Mart 2015 saat17:00’akadar adres beyanında bulunmaları zorunludur.

​Konuyla ilgili kamu spotuna ulaşmak için tıklayınız:

https://www.youtube.com/watch?v=9Z9ABvh3XTA&feature=youtu.be

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.