Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz
Aleksandr Karatodaori Efendi
Aleksandr Karatodaori EfendiBüyükelçi

1.1.1878-

Süleyman Sabit Bey
Süleyman Sabit BeyBüyükelçi

1.1.1878-1.1.1885

Ahmed Ziya Bey
Ahmed Ziya BeyBüyükelçi

1.1.1885-1.1.1888

Feridun Bey
Feridun BeyBüyükelçi

1.1.1888-1.1.1889

Blak Bey
Blak BeyBüyükelçi

1.1.1889-1.1.1892

Mehmed Şemseddin Efendi
Mehmed Şemseddin EfendiBüyükelçi

1.1.1892-1.1.1894

Mustafa Reşid Paşa
Mustafa Reşid PaşaBüyükelçi

1.1.1894-1.1.1895

Hüseyin Kazım Bey
Hüseyin Kazım BeyBüyükelçi

1.1.1895-1.1.1908

Safa Bey
Safa BeyBüyükelçi

1.1.1908-1.1.1916

Cevad Bey (Ezine)
Cevad Bey (Ezine)Büyükelçi

1.1.1923-1.1.1924

Hüseyin Ragıp Baydur
Hüseyin Ragıp BaydurBüyükelçi

26.5.1925-14.2.1929

Sabri Toprak
Sabri ToprakBüyükelçi

1.4.1929-30.4.1930

Hamdullah Suphi Tanrıöver
Hamdullah Suphi TanrıöverBüyükelçi

12.6.1931-4.12.1944

Şefkati İstinyeli
Şefkati İstinyeliBüyükelçi

6.11.1944-25.6.1947

Foad Hulusi Togay
Foad Hulusi TogayBüyükelçi

29.6.1947-10.12.1949

Celal Tevfik Karasapan
Celal Tevfik KarasapanBüyükelçi

29.8.1957-12.9.1959

İzzet Akselur
İzzet AkselurBüyükelçi

6.5.1960-6.4.1961

Şemsettin Arif Mardin
Şemsettin Arif MardinBüyükelçi

12.7.1962-28.1.1967

Kamuran  Gürün
Kamuran GürünBüyükelçi

3.3.1967-25.9.1970

Nazif Cuhruk
Nazif CuhrukBüyükelçi

2.10.1970-15.11.1972

Osman Derinsu
Osman DerinsuBüyükelçi

16.1.1973-27.9.1976

Nahit Özgür
Nahit ÖzgürBüyükelçi

4.10.1976-3.11.1984

Süreyya Yüksel
Süreyya YükselBüyükelçi

6.11.1984-6.11.1987

S. Okyar  Günden
S. Okyar GündenBüyükelçi

29.12.1987-18.9.1989

Tugay Uluçevik
Tugay UluçevikBüyükelçi

28.9.1989-25.11.1991

Yaman Başkut
Yaman BaşkutBüyükelçi

7.12.1991-16.8.1996

Volkan Bozkır
Volkan BozkırBüyükelçi

23.8.1996-17.8.2000

Ömer Zeytinoğlu
Ömer ZeytinoğluBüyükelçi

1.9.2000-27.11.2004

Ahmet Rıfat Ökçün
Ahmet Rıfat ÖkçünBüyükelçi

29.11.2004-5.4.2008

Ayşe Sinirlioğlu
Ayşe SinirlioğluBüyükelçi

20.4.2008-15.4.2011

Ömür  Şölendil
Ömür ŞölendilBüyükelçi

1.5.2011-16.9.2014

Osman Koray Ertaş
Osman Koray ErtaşBüyükelçi

1.10.2014-31.12.2018