Türkiye Cumhuriyeti

Bükreş Büyükelçiliği

Dışişleri Bakanlığı Açıklamaları

Botsvana Dışişleri Ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Phandu Skelemani'nin Ülkemizi Ziyareti , 06.05.2010

Botsvana Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Phandu Skelemani, ülkemiz ile ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla ticaret ve yatırım imkanlarını ele almak ve bu çerçevede ikili temaslarda bulunmak üzere 5-9 Mayıs 2010 tarihlerinde ülkemize bir ziyaret gerçekleştirmektedir.

Dış Ticaret Müsteşarlığı ile Botsvana heyeti arasında 6 Mayıs 2010 tarihinde Ankara’da yapılan görüşmelere Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ile birlikte eşbaşkanlık yapan Botsvana Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Phandu Skelemani, 7 Mayıs 2010 tarihinde İstanbul’da Sayın Bakanımız ile de bir görüşme gerçekleştirecektir.

Ankara’da yapılan heyetlerarası görüşmelerin ardından Türkiye – Botsvana Ticari, Ekonomik ve Teknik İşbirliği Anlaşması Devlet Bakanı Sayın Zafer Çağlayan ve Botsvana Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Phandu Skelemani tarafından imzalanmıştır.

Konuk Bakan ziyareti çerçevesinde ayrıca Ankara’da TİKA, İstanbul’da da TUSKON ve DEİK bünyesindeki Türkiye – Afrika İş Konseyi ile temaslarda bulunacaktır.