Büyükelçi Osman Koray Ertaş'ın Kurban Bayramı Mesajı

Bükreş Büyükelçiliği 20.08.2018

Kıymetli vatandaş ve soydaşlarımız, bu dost ülkede Kurban Bayramı’na sizlerle birlikte erişmenin mutluluğu içerisindeyim.

Bizi biz yapan güzel değerlerimizi daha güçlü anımsadığımız bayramlarımız, birbirimize kenetlenme, sahip olduklarımıza şükretme, yardımlaşma, hoşgörü ve karşılıklı saygıyı daha güçlü biçimde ifade etmemize vesile olan günlerdir. Milletimizin birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğu bu dönemde Bayram günlerini ayrı bir duyguyla idrak ediyoruz.

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız için bayramlarımız, bu duyguların yanında anavatana duyulan özlemin güçlendiği, dini ve kültürel değerlerimize daha fazla sahip çıktığımız günler olmaları itibarıyla ayrı bir anlam taşımaktadır.

Bizler bu özlemi, bayramları birlikte kutlayarak, bayram sevincini paylaşarak hafifletmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda bu sene de bayramda ilk günden itibaren sizlerle birlikte olacağız. İlk gün sabah Merkez Camii’ndeki bayramlaşmanın ardından, Şehitlik ve kabristan ziyareti yapacağız; ikinci gün akşam da Büyükelçiliğimizde bayramlaşacağız.

Kurban Bayramı’nın milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diler; şahsım ve çalışma arkadaşlarım adına Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar; birlik, beraberlik ve esenlik içinde nice bayramlara erişmeyi temenni ederim.

O. Koray ERTAŞ

T.C. Bükreş Büyükelçisi