Büyükelçi Osman Koray Ertaş'ın Ramazan Bayramı Mesajı

Bükreş Büyükelçiliği 16.06.2018

Kıymetli Vatandaşlarımız ve Soydaşlarımız,

Sizlerle birlikte bu yıl da Ramazan Bayramı’na erişmenin sevincini yaşıyorum. Bayramlarımız yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız ve büyük bir coğrafyaya yayılmış soydaşlarımız tarafından coşkuyla kutlanmaktadır. Ne mutlu ki bu güzel günleri dostumuz ve stratejik ortağımız Romanya’da da idrak ediyoruz.

Bu özel günler paylaşma, dayanışma ve yardımlaşma gibi değerlerimizin hatırlanması ve milli ve manevi değerlerimizin çocuklarımıza aktarılması için güzel fırsatlar sunmaktadır.

Bayramlar ayrıca, birlik ve beraberliğimizin korunması bakımından da özel önem taşıyan günlerdir. Yurtdışında azınlık konumundaki toplumumuzun bölünmeye, küslüğe, dargınlığa lüksü yoktur.

Bu bayramın Romanya’daki toplumumuzun birlik ve beraberliğini pekiştirmesini diliyor, dost Romanya halkı ile beraber hepinize sağlık, mutluluk ve esenlik getirmesini temenni ediyorum.

Bayramlar birlikte kutlandığında güzelleşir. Bu anlayışla her sene olduğu gibi bu yıl da Bükreş Türk Şehitliği’ni ziyaret edip, bilahare Büyükelçiliğimizde sizlerle bayramlaşacağız.

Şahsım ve Büyükelçiliğimiz mensupları adına hepinizin Ramazan Bayramını en iyi dileklerimle kutluyor, nice bayramlara birlik ve beraberlik içinde erişmeyi diliyorum.

O. Koray ERTAŞ

T.C. Bükreş Büyükelçisi