Büyükelçi Osman Koray Ertaş’ın Kurban Bayramı Mesajı

Bükreş Büyükelçiliği 11.09.2016

Kıymetli soydaş ve vatandaşlarımız,

Bu yıl da Kurban Bayramı’na erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, birlikte yaşamanın, milli değerlerimize sahip çıkmanın, karşılıklı saygı ve sevginin, yardımlaşma ve dayanışmanın değerini daha derinden idrak ettiğimiz özel zamanlardır.

Bu anlamlı bayramın, Romanya’daki vatandaş ve soydaşlarımız arasındaki mevcut birlik ve bütünlüğü daha da güçlendirmesini, hepimize ve dost Romanya halkına sağlık, mutluluk ve esenlik getirmesini içten temenni ediyorum.

Yurtdışındaki vatandaş ve soydaşlarımız için bayramların ayrı bir yeri vardır. Yurtdışında yaşayan büyük Türk dünyasının her bir ferdi memleketlerindeki bayram coşkusu ve sevincini bulundukları coğrafyalarda yaşatmaya çalışırlar.

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından, ülkemizde ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın ortak paydada buluştuğu bir döneme denk gelmesi nedeniyle bu bayram ayrı bir önem taşımaktadır. Bu vesileyle, öncelikle 15 Temmuz akşamı darbe girişimine karşı koyarak, canlarını feda eden ve şehit mertebesine yükselen vatandaşlarımız başta olmak üzere, son dönemde yaşanan terör olaylarında yaşamını yitiren vatandaş ve şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize başsağlığı dilerim.

Bu duygu ve düşüncelerle, şahsım ve Büyükelçiliğimiz mensupları adına Kurban Bayramınızı en iyi dileklerimle kutlar, küçüklerin gözlerinden öper, bayramın vatandaşlarımıza, soydaşlarımıza ve dost Romanya halkına huzur, mutluluk ve esenlikler getirmesini dilerim.

O. Koray ERTAŞ

T.C. Bükreş Büyükelçisi