Büyükelçi Osman Koray Ertaş’ın Kurban Bayramı Mesajı

Bükreş Büyükelçiliği 24.09.2015

Kıymetli soydaş ve vatandaşlarımız,

Kurban Bayramı’na erişmenin mutluluğunu ve coşkusunu yaşıyoruz. Bayramlar, birlikte yaşamanın, milli değerlerimize sahip çıkmanın, karşılıklı saygı ve sevginin, yardımlaşma ve dayanışmanın değerini daha derinden idrak ettiğimiz özel zamanlardır.

Bayramlar yardımlaşmanın, hoşgörünün, sevinçleri olduğu kadar acıları da paylaşmanın önemini derinden hissettiğimiz, içimizdeki sevgi ve saygıyı tazelediğimiz günlerdir. Bu anlamlı bayramın, Romanya’daki vatandaş ve soydaşlarımız arasındaki mevcut birlik ve bütünlüğü daha da güçlendirmesini, hepimize ve dost Romanya halkına sağlık, mutluluk ve esenlik getirmesini içten temenni ediyorum.

Yurtdışındaki vatandaş ve soydaşlarımız için bayramların ayrı bir yeri vardır. Yurtdışında yaşayan büyük Türk dünyasının her bir ferdi memleketlerindeki bayram coşkusu ve sevincini bulundukları coğrafyalarda yaşatmaya çalışırlar. Biz de bu mutluluğu sizlerle paylaşmak için bayramın ikinci günü Büyükelçiliğimizde, üçüncü günü de Dobruca’da soydaş ve vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz.

Bu vesileyle ülkemizde yaşanan terör olaylarında yaşamını yitiren şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı dilerim. Bu duygu ve düşüncelerle, şahsım ve Büyükelçiliğimiz mensupları adına Kurban Bayramınızı en iyi dileklerimle kutlar, küçüklerin gözlerinden öper, bayramın vatandaşlarımıza, soydaşlarımıza ve dost Romanya halkına huzur, mutluluk ve esenlikler getirmesini dilerim.

O. Koray ERTAŞ

T.C. Bükreş Büyükelçisi