Büyükelçi Osman Koray Ertaş’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Bükreş Büyükelçiliği 16.07.2015


Kıymetli Vatandaşlarımız ve Soydaşlarımız,

Hep birlikte Ramazan Bayramı’na erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tarih boyunca milletimiz bayramlara özel bir önem vermiştir. Dünyanın neresinde olursa olsun tüm vatandaş ve soydaşlarımız bayramları coşkuyla kutlar, memleketlerindeki mutlu bayram atmosferini yaşadıkları ülke ve beldelerde yakalamaya çalışır. Bizler de aynı mutluluğu burada yaşayabilmek ve yaşatabilmek adına Bayram’ın birinci günü Bükreş’te, ikinci günü de Köstence’de vatandaş ve soydaşlarımızla bir araya geleceğiz.

Bayramların bir özelliği, acıların, sevinçlerin ve mutlulukların paylaşıldığı günler olmasıdır. Bu özel günlerde sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik duyguları yoğunlaşır, birlik ve beraberliğimiz güçlenir. Büyükler ziyaretlerle, küçükler hediyelerle mutlu edilir. Fakirler ve muhtaçlar için de özel günlerdir bayramlar. Bugünlere damgasını vuran dayanışma ve yardımlaşma atmosferi bizi biz yapan önemli unsurlardan bir başkasıdır.

Bayramlar ayrıca, dargınlıkları ve kırgınlıkları geride bırakarak, kucaklaşmak ve kaynaşmak için özel fırsatlardır.

Bu bayramın da Romanya’da yaşayan soydaş ve vatandaşlarımız tarafından coşkuyla kutlanılmasını, ayrıca Romanya’daki vatandaş ve soydaşlarımız arasındaki birlik ve beraberliğin sağlamlaşmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, şahsım ve Büyükelçiliğimiz mensupları adına Ramazan Bayramımızı en iyi dileklerimle kutlar, bayramın vatandaşlarımıza, soydaşlarımıza ve dost Romanya halkına huzur, mutluluk ve esenlikler getirmesini dilerim.

O. Koray ERTAŞ

T.C. Bükreş Büyükelçisi