Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi 2015 Yaz Okulu Duyurusu

Bükreş Büyükelçiliği 29.06.2015

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından yurt dışında lisans veya lisansüstü bir eğitim programına devam eden ve dış politika ve uluslararası ilişkiler alanlarına ilgi duyan vatandaşlarımıza yönelik olarak 31 Ağustos – 4 Eylül 2015 tarihleri arasında yaz okulu programı düzenlenecektir. Programla Dışişleri Bakanlığı faaliyetleri ve ülkemizin dış politikası hakkında katılımcılara doğru ve özlü bilgiler verilmesi amaçlanmaktadır.

Yaz okuluna başvuruda bulunmak için aşağıdaki şartları taşımak gerekmektedir:

• T.C. Vatandaşı olmak,

• 30 yaşından gün almamış olmak,

• Sosyal bilimler, beşeri bilimler, iktisadi ve idari bilimler ve hukuk alanlarında lisans veya üzeri bir yükseköğrenim programının öğrencisi olmak.

Şartları taşıyan adayların başvurularını, eğitimlerini tamamlamalarının ardından takip etmeyi amaçladıkları kariyer hedefleri konusunda yazacakları en fazla 500 kelimelik Türkçe ve İngilizce birer metin ile birlikte, 27 Temmuz – 7 Ağustos 2015 tarihleri arasında https://sinav.mfa.gov.tr/ adresi üzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir.

Programa ilişkin olarak http://www.sam.gov.tr/ , www.mfa.gov.tr ve http://memleketim.gov.tr/ adreslerinden duyurular yapılmaktadır.

Romanya’da üniversite eğitimini devam ettirmekte olan öğrencilerimize duyurulur.