28 - 31 Mayıs 2015 Tarihleri Arasında Büyükelçiliğimiz Binasında Gerçekleştirilecek Oy Verme Işlemlerine Ilişkin Duyuru

Bükreş Büyükelçiliği 19.05.2015

Saygıdeğer Vatandaşlarımız,

28 - 31 Mayıs 2015 tarihleri arasında 4 gün boyunca Büyükelçiliğimiz binasında gerçekleştirilecek olan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin en hızlı ve düzenli şekilde tamamlanabilmesi amacıyla aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi önemle rica olunur:

1. Seçmenlerin oy kullanabilmeleri için beraberlerinde T.C. kimlik numaralarını içeren nüfus kâğıdı veya T.C. pasaportlarını bulundurmaları gerekmektedir. Romanya makamlarınca verilen kimlikler o...y verebilmek için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmemektedir.

2. Büyükelçiliğimizin adresi: Calea Dorobantilor, nr. 72, sector 1, Bucureşti

3. Seçimler 4 gün boyunca her gün sabah saat 10.00’da başlayacak, akşam saat 19.00’da sona erecektir. Vatandaşlarımız saat 09.55’ten itibaren bina içine alınmaya başlanacaktır. Akşam saat 19.00 itibariyle sırada bulunan vatandaşlarımızın oylarını kullanmalarına izin verilecektir. Saat 19.00’dan sonra gelen vatandaşlarımız ise YSK tarafından belirlenen kurallar gereği oy kullanamayacaklardır.

4. Oy kullanılabilecek temsilcilik bilgisi Yüksek Seçim Kurulu'nun web sayfasında bulunan “Yurtdışı Seçmen Sorgulama” bölümündeki, https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp adresinden kontrol edilebilmektedir.

5. Seçimle ilgili tüm sorular Yurtdışı Seçmen Çağrı Merkezine (011) 90 44 9 975 numaralı telefona yöneltilebilmektedir.

6. Yurtdışında yaşayan seçmenlerin bilgilendirilmesi amacıyla YSK tarafından hazırlanan “Oyunuzu Nasıl Kullanacaksınız” başlıklı dosyaya
https://secmen.ysk.gov.tr/…/…/2015MV-YurtDisiOy-Kullanma.pdf
adresinden ulaşılabilmektedir.

7. Büyükelçiliğimize ait bir otopark bulunmamaktadır. Özel araçlarıyla gelecek vatandaşlarımızın Büyükelçiliğimiz civarındaki sokaklara araçlarını park etmeleri gerekecektir.

8. Şehir dışından trenle gelen vatandaşlarımız “Gara de Nord” istasyonundan “Dristor 2” metro hattıyla “Ştefan cel Mare“ istasyonuna vardıktan sonra yaya olarak Büyükelçiliğimize ulaşabilirler.

9. Vatandaşlarımız ve beraberlerindeki eşyaları bina girişinde aramaya tabi tutulacaktır. Vatandaşlarımızın yanlarında küçük el çantaları dışında eşya bulundurmamaları istirham olunur.

10. Yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlarımız, dilerlerse oylarını gümrük kapılarında da 8 Mayıs 2015 Cuma günü saat 08.00’den, 7 Haziran 2015 Pazar günü saat 17.00’ye kadar kullanabilmektedir.

Saygıyla duyurulur.

T.C. Bükreş Büyükelçiliği