Büyükelçi Ömür Şölendil’in Ramazan Bayrami Mesaji

Bükreş Büyükelçiliği 24.07.2014

BÜYÜKELÇİ ÖMÜR ŞÖLENDİL’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Saygıdeğer Vatandaş ve Soydaşlarım,

Toplumsal dayanışma ve hoşgörünün yoğun bir şekilde yaşandığı Mübarek Ramazan ayını geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan Bayramının yaklaşıyor olmasının vermiş olduğu mutluluğun yanısıra Romanya’daki görevimin kısa bir süre sonra sona erecek olmasından ötürü sizlerle birlikte burada kutlayacağım son bayram olmasından ötürü burukluk duyduğumu da bu vesileyle ifade etmek isterim.

Bayramlar sevgi, saygı ve hoşgörü duygularını tazelediğimiz; birarada yaşama arzumuzu pekiştirdiğimiz günlerdir. Bayramlar, aynı zamanda toplumsal barış ve dayanışmanın güçlendirilmesi bakımından da büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda, bu Ramazan Bayramı’nın da Romanya’da yaşayan siz vatandaş ve soydaşlarımızın birlik ve bütünlüğünü güçlendirmesini, sizlere, dost Romanya halkına ve tüm dünyaya sağlık, mutluluk ve refah getirmesini temenni ediyorum.

Bu vesileyle şahsım ve Büyükelçiliğimiz mensupları adına hepinizin Ramazan Bayramını bir kez daha içtenlikle kutlar, nice bayramlara esenlik içinde erişmemizi dilerim.

Sevgi ve saygılarımı sunarım.

Ömür Şölendil

T.C. Bükreş Büyükelçisi