Büyükelçi Sayın Ömür Şölendil'in Kurban Bayramı Mesajı

Bükreş Büyükelçiliği 10.10.2013

Saygıdeğer Vatandaş ve Soydaşlarım,

Toplumsal dayanışmanın yoğun bir şekilde yaşandığı, bizleri biraraya getirmek, dostluk ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmek için önemli bir vesile teşkil eden Kurban Bayramımızı bu yıl da sizlerle birlikte kutlayacak olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum.

Bayramlar yardımlaşmanın, hoşgörünün, sevinçleri olduğu kadar acıları da paylaşmanın önemini derinden idrak ettiğimiz; içimizdeki sevgi ve saygıyı tazelediğimiz; birarada yaşama arzumuzu pekiştirdiğimiz günlerdir. Bu anlamlı bayramın, Romanya’daki vatandaş ve soydaşlarımız arasındaki mevcut birlik ve bütünlüğü daha da güçlendirmesini, hepimize ve dost Romanya halkına sağlık, mutluluk ve esenlik getirmesini içten temenni ediyorum.

Kurban Bayramı vesilesiyle her yıl olduğu gibi Bükreş Türk Şehitliği ziyaret edilecek ve mutad bayramlaşmamız yapılacaktır. Bu çerçevede, 15 Ekim 2013 tarihinde saat 10.00’da Türk Şehitliği’ne yapılacak ziyaretin ardından, saat 11.00’de Büyükelçiliğimiz ikametgahında bir resepsiyon düzenlenecektir.

Bu vesileyle, şahsım ve Büyükelçiliğimiz personeli adına Kurban Bayramımızı içtenlikle kutlar, sevdikleriniz ve yakınlarınızla mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmenizi dilerim.

Sevgi ve saygılarımı sunarım.