Sayın Büyükelçimizin Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Bükreş Büyükelçiliği 23.08.2011
Saygıdeğer Vatandaş ve Soydaşlarım,  

Toplumsal dayanışmanın doruğa çıktığı Mübarek Ramazan ayını geride bırakmaya hazırlanıyoruz.  Bu yıl Ramazan Bayramını ilk kez Romanya’da sizlerle birlikte kutlayacak olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Bayramlar yoksul ve muhtaç durumda olanlara yardım eli uzatmanın, sevinçleri olduğu kadar acıları da paylaşmanın önemini daha da derinden kavradığımız; içimizdeki sevgi, saygı, hoşgörü ve bir arada yaşama arzusunu tazelediğimiz günlerdir. Bayramlar, kırılan gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu günler olması dolayısıyla toplumsal barış ve dayanışma açısından da büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda, bu Ramazan Bayramı’nın da Romanya’da yaşayan siz vatandaş ve soydaşlarımızın birlik ve beraberliğini güçlendirmesini, hepinize, dost Romanya halkına ve tüm bölgeye sağlık, mutluluk ve refah getirmesini temenni ediyorum.

Bu yıl Ramazan Bayramının ilk günü olan 30 Ağustos tarihinde aynı zamanda Zafer Bayramımızı kutluyoruz. Bu vesileyle şahsım ve Büyükelçiliğimiz personeli adına Ramazan Bayramımızla birlikte Zafer Bayramımızı bir kez daha içtenlikle kutlar, nice bayramlara esenlik içinde erişmemizi dilerim.

Sevgi ve saygılarımı sunarım.  

Ömür Şölendil
T.C. Bükreş Büyükelçisi