Sayin Büyükelçimizin Ramazan Bayrami Kutlama Mesaji

Bükreş Büyükelçiliği 02.09.2010

Sevgili vatandaş ve soydaşlarım,

Toplumsal dayanışma ve paylaşımın en güzel örneklerini yoğun olarak yaşadığımız bir ayın ardından Ramazan Bayramını bir kez daha Romanya’da sizlerle birlikte kutlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Bayramlar sevgi, saygı ve hoşgörünün egemen olduğu, manevi değerlerin güçlendiği, birlik ve kardeşlik duygularının pekiştiği anlamlı günlerdir. Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımızı fırsat bilerek, bizleri bir arada tutan değerlerimize sahip çıkmalı, birlik ve beraberliğimizi korumalı, yaşamımızda sevgi, saygı ve hoşgörünün yerleşmesi için çaba sarf etmeliyiz. Bu özel günün, Romanya’da yaşayan siz vatandaş ve soydaşlarımızın birlik ve dayanışmasının daha da pekiştirilmesine vesile teşkil ederek hepinize sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyorum.

Ramazan Bayramı vesilesiyle her yıl olduğu gibi bu yıl da Bükreş Türk Şehitliği ziyaret edilecek ve Büyükelçiliğimizde bayramlaşma yapılacaktır. Bu çerçevede, 9 Eylül 2010, Perşembe günü saat 10.00’da Türk Şehitliğinde yapılacak törenin ardından, saat 11.00’de Büyükelçiliğimiz ikametgahında bir resepsiyon düzenlenecektir. Sözkonusu her iki etkinliğe tüm vatandaş ve soydaşlarımız davetlidir.

Bu vesileyle, şahsım ve Büyükelçiliğimiz personeli adına Ramazan Bayramınızı bir kez daha içtenlikle kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur dolu nice bayramlara hep birlikte ulaşabilmeyi diliyorum.

Ayşe SİNİRLİOĞLU

Büyükelçi